ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1. Асинхронні послідовні інтерфейси. Інтерфейс RS-232С.
Тривалість: 2 акад. години (1 пара). Мета: ознайомлення з принципами роботи аиснхронного послідовного інтерфейсу RS-232С.
Лабораторна установка. Лабораторна робота виконується робочих місцях 2-5, 7-10. Апаратне забезпечення. Схема установки показана на рис.1.1.
Програмне забезпечення. Використовується прикладна програма для сканування і запису COM-порта комп’ютера Compt.exe. Загальна постановка задачі. З’єднання між двома ПК по RS-232 проводиться з використанням нуль-модемного кабелю. В лабораторній роботі можна використати як повний так і мінімальний нуль-модемний кабель.
Послідовність виконання роботи. 1) Зібрати лабораторну установку. Запустити на виконання програму Compt.exe на РС1 та РС2. Ознайомитись з її роботою (див. додаток 1). 2) Налаштувати РС1 та РС2 на роботу з наступними параметрами :
3) 3. РС1 на РС2 передати наступні символи (в 16-ковому форматі):
4) Нарисувати часову діаграму стану сигналу на лінії як на рис.1.2 в масштабі: 1 клітинка = 1/19200 с. Нарисувати діаграму з поясненням інтерпретації сигналу приймачем РС2 при бітовій швидкості 9600 біт/с.
1) Змінити бітову швидкість на РС2 з 9600 на 19200 біт/с. Повторити крок 3. Нарисувати діаграму з поясненням інтерпретації сигналу приймачем РС2 при бітовій швидкості 19200 біт/с. (рис.1.2.). Оформлення роботи. До захисту готовиться рисунок з інтерпретацією сигналу приймачем при 9600 біт/с та 19200 біт/с. Перевірка виконання роботи та питання до захисту. Викладачем перевіряється виконання поставленого завдання. Студент повинен пояснити отримані результати, коментуючи діаграми з інтерпретаціями.
1. Яке призначення контактів 9-пінового роз’єму для реалізації RS-232C? 2. Які основні контакти використовуються при нуль-модемному з’єднанні без синхронізуючих сигналів? 3. Чим відрізняється повний та мінімальний нуль-модемний кабель? 4. Навіщо необхідні стартовий та стопові біти при символьній асинхронній передачі? 5. Роз’ясніть призначення біту паритету. 6. Роз’ясніть чому саме такі дані отримав РС2 на основі діаграми з кроку 4 та порівнянні відправлених і отриманих даних. 7. Що значить симетричний (диференційний) спосіб передачі по напрузі? Чим він краще за асиметричний? 8. Скільки провідників необхідно для реалізації з’єднання пристроїв по інтерфейсу RS-485 при напів-дуплексному зв’язку? 9. Яка принципова відмінність між RS-422 та RS-485. 10. Навіщо використовується захисне зміщення в мережах на базі RS-485. 11. Навіщо потрібні термінатори лінії я які як правило їх номінали для RS-422 та RS-485? 12. Чим викликана необхідність в управлінні станом передавача адаптера-перетворювача інтерфейсів RS-232 – RS-485. Які схеми реалізації адаптерів Ви знаєте?
Додаток 1.1. Робота з програмою Compt.
Д1.1.1. Загальні відомості. Дана програма являється утилітою для роботи з COM-портами комп’ютера. Серед її можливостей треба виділити наступні: - відправляти/приймати послідовність символів представлені в 16-ковому або символьному форматі; - налаштування COM-порту на різні параметри передачі/прийому; - управляти потоком даних сигналами RTS та DTR в ручному режимі
Д1.1.2. Основні команди. Якщо програма завантажилась в англомовному варіанті, перейдіть на російськомовний: Options->Language->Russian . Настройка COM-порту: Настройка->COM-порт Набрати і відправити послідовність символів: Сообщение->Отправить Управління сигналом RTS відбувається за допомогою відповідних кнопок на панелі інструментів: кнопка вверх – увімкнути, кнопка вниз – вимкнути. Як тільки програма завантажена і налаштований порт, вона прослуховує його і у випадку появи символів, записує їх у вікно "Принято". Оставить комментарии Вы можете здесь http://pupena-san.blogspot.com |
Лаборат работы (укр) >