Пром мережі + ПЛК + SCADA/HMI

Отправлено 10 июн. 2015 г., 12:58 пользователем Александр Пупена

Так склалося, що почав з дисципліни промислові інформаційні мережі, який читається для електриків. Там і ПЛК і SCADA/HMI і пром. мережі – все в одному флаконі. http://cde.nuft.edu.ua/course/view.php?id=29

Для ПЛК середовище вибирав з двох: SoMachine Basic та CoDeSys. Вимоги були такі – імітатор з можливістю підключення зовнішніх засобів по Modbus TCP/IP, безкоштовність, максимальна простота і поменше неМЕКовського. CoDeSys звичайно самий МЕКовський. Але чомусь на сайті для скачування потрібне реєстрація. Та і монструозний він. Все інше не перевіряв. Вирішив для даного курсу зупинитися на SoMachine Basic. Хотілося б щоб там ще підтримка мереж Modbus RTU на рівні симулятора була, але це вже утопія. Середовище просте, так що те, що треба.

Щодо СКАДА – поки що схиляюся до Movicon X. Хоча пробував я його юзати років зо 7 тому. Однозначно ВЕБ буде на ньому, вже йде підписування документів. Якщо не сильно складний буде, введемо і в дану дисципліну. У будь якому випадку до навчального процесу прикріпимо.

Щодо мереж все в силі. Єдине, що Modbus Server на який я розраховував (скрипти в середині і купа девайсів), дуже часто  видає типу тріал версія. Мабуть прийдеться писати свій.     

Comments